santralistanbul dükkan cafe'ye Hoş Geldiniz

Bir Annenin Doğuşu

Ürün Fiyatı 28,00
Ürün Kodu 1101300640
Stok Durumu TÜKENDİ
Adet

Bir Annenin Doğuşu

Annelik, kişinin tüm hayatını ve iç dünyasını değiştiren yeni tecrübeler kazandırır. Bu, tercihleri ve öncelikleri değiştiren bir süreçtir. Bu değişim sürecinden geçerken anneler, bebeklerini hayatta tutma kaygısı gibi daha önce tecrübe etmedikleri türden korkularla karşı karşıya kalırlar. Psikiyatrist Daniel N. Stern, pediyatrist, çocuk psikoloğu Nadia Bruschweiler-Stern ve gazeteci Alison Freeland ile yazdığı bu kitapta, anneliğin psikolojisini ortaya koyuyor.

Bir Annenin Doğuşu annenin doğumdan önceki ve sonraki aylarda psikolojik olarak doğuşunu, yüzlerce anneyle yapılan röportajlardan ve sahip olduğu klinik tecrübeyle inceliyor. Annelerin yorumları ve vaka incelemelerinden oluşan bu kitap yeni anneler için eşsiz bir kaynak niteliğinde.

Buna ek olarak yazarlar, annenin işe dönüşü, babalık kavramı, evlat edinme ve erken doğum gibi konulara da değiniyor. Hamilelik boyunca ve sonrasındaki tecrübelerine dayanarak, anne adayları ve anneler değişen vücutlarından, emzirmenin ya da biberonun faydalarından, yorgunluktan ve işe dönüp dönmeme ikileminden bahsediyor.

Bir Annenin Doğuşu’nda bu güçlü ve yeni hisler, olabilecek en iyi şekilde okura aktarılıyor.

ISBN/SKU: 9786053993124

Basım Tarihi: Kasım - 2013  
Boyut: 16x23 cm  
Çevirmen: Meltem Aydoğdu 
Yayına Hazırlayan: H. Pınar Mutlu 
Yazar: Daniel N. Stern , Nadia Bruschweiler-Stern , Alison Freeland 
Sayfa Sayısı: 165 Sayfa 
Kategoriler: Psikanaliz - Psikoloji

Ürüne ait yorum bulunamadı.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.